Chytré děti

Každé dítě se rodí s určitým potenciálem. Tento potenciál je nazýván nadání. Teprve když se u dítěte nadání rozvíjí, stimuluje a podporuje, stává se z něj schopnost, kterou dítě může a umí využívat.

Dítě může mít nadání např. na hru na klavír, ovšem když ho nepřivedete do školy umění a nenecháte ho projít lekcemi hry na klavír, nikdy nebude umět hrát a vy ani nebudete vědět, že jste mohli mít doma virtuosa.
Proto by snahou všech rodičů mělo být svoje dítě co nejvíce stimulovat, přinášet mu zkušenosti a zážitky z nejrůznějších oblastí lidské činnosti a umožnit mu experimentálně zjistit jeho přednosti.

Počítač - dobrý sluha, zlý pán

Mnoho rodičů má v sobě rozpor, zda je hraní her na počítači pro dítě přínosem či nikoliv.
Na tuto otázku musíme odpovědět ANO, hraní na počítači rozvíjí u dětí schopnost soustředění, postřeh, koordinaci ruky a oka. Výukové hry přinášejí navíc stimulaci paměti, schopnost rychle si zapamatovat, rozšiřují slovní zásobu, zlepšují logické myšlení..

Sami si můžete ověřit, že se dětem takovýmto tréninkem zvyšuje délka času, po který se dokáží soustředit, že práce s myší jim jde stále lépe a rychleji, čímž si zlepšují koordinaci očí a ruky, že vás v pexesu s přehledem strčí do kapsy.

Dle vědeckých výzkumů by děti neměly u počítače trávit více než 1-2hodiny denně a protože nedokáží plně rozlišovat mezi skutečností a fikcí, neměly by hrát agresivní hry (střílečky, bojové hry) a jakékoliv jiné hry obsahující násilí a hrubost. Je na Vás, rodičích, aby jste pro děti vybrali ty nejvhodnější způsoby zábavy.

Děti zvládnou ovládat počítač mnohem rychleji

Často se setkáváme s tím, že děti jsou zbytečně podceňovány v tom, co jsou schopny zvládnout.
Slova "na to jsi ještě malý" slýcháváme často zbytečně a ve většině rodin dělá mladší dítě řadu činností o mnoho dříve, než se s nimi setkal jeho starší sourozenec. Je to z prostého důvodu - říkáte si, že tohle zatím není pro vaše dítě vhodné, počkáte pár let a mladší dítě se ke spoustě činností "přichomýtne" zkrátka dřív.

Počítače jsou specifické v tom, že nikdo z nás, rodičů, si s nimi v dětství nehrál. Proto se možná zdráháme otevřít svým dětem tuto "komnatu" již v raném věku, ovšem jsou to zbytečné obavy.

Úvodní strana, Můj účet, Registrace, O nás, Obchodní podmínky, Podpora, Hry

Partneři projektu:

Šicí stroje singer janome lada brother merrylock aeg veronica
Doporučujeme: Mensa NTC Learning, šicí stroje